Tuesday, June 26, 2012

لیدا شرافتمند و نقاشی اهدایی او به ندا آقا سلطان و الهام از زن برای خلق آثار

سه‌شنبه ۶ تیر ۱۳۹۱

لیدا شرافتمند هنرمند ایرانی تبار این نقاشی را به ندا آقا سلطان اختصاص داده است، ندا آقا سلطان، دختری که نمادی از معترضان ایرانی پس از انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸ است، که به ضرب گلوله در یکی از خیابانهای تهران کشته شد

 Neda Lida Sherafatmand لیدا شرافتمند و نقاشی اهدایی او به ندا آقا سلطان و الهام از زن برای خلق آثار
لیدا شرافتمند پیام زیر را با این نقاشی برای ندا و مردم در ایران نوشت:

“.. با حسّ عمیقی آرزو می‌کنم که هر شخص در ایران در قلب خودش صمیمانه قدردانی و احترام به زندگی هر فرد و کرامت افراد را توسعه بدهد… که مردم بتوانند در یک محیط شاد با امنیت و احترام زندگی کنند. ”

لیدا دختر با استعدادی‌ است که نقاشی می‌کشد و از جواهرات مجسمه های کوچک می‌سازد. شعرهای لیدا نیز به خوبی در سراسر جهان قدردانی شده‌اند. او مسیر هنری خود را از طریق ایجاد نقاشی با پیام آغازکرد. او آثار خود رابرای مردم و سازمان های بین المللی در زمینه های صلح و حقوق بشربه وجود آورد . آثار او به ۱۵ کشور سفرکردند و توسط نهادهای بزرگ مانند سازمان عفو بین الملل، سازمان ملل متحد، یونسکو و دیگران منتشرشده اند. در حالی که در مالتبود، در سال ۲۰۰۴، او: “مانیفست هنر انسان دوستانه” را نوشت، طراحی این مانیفست برای ایجاد هم افزایی در میان هنرمندانی که خلق هنر شان همان خط تعهد است. بیانیه او به ۷ زبان ترجمه شده است و توسط هنرمندانی از ۲۲ کشور به امضا رسید. لیدا در سال ۲۰۰۶، در پاریس پایگاهی برای خود ایجاد کرد، که نقاشی های بیشتری خلق کند. کارهایش در چند گالری، سالن ها و مزایده ها ارائه شده است. تحت تاثیر انرژی پاریس، لیدا خارج از نقاشی خود شروع به طراحی جواهرات نمود. با این نسخه ها در کار طراحی خود در سالن های مهم بین المللی در پاریس شرکت کرد و یکی‌ از کارهایش به جدول برنده مسابقات قهرمانی فرانسه رسید.

در سال ۲۰۰۸، او خط جواهرات خود را که با استفاده از نقاشی و شعر هم است راه اندازی کرد. او مجموعه ئ‌‌، در سال ۲۰۱۱ درست کرد، که از زن الهام گرفته شده است. او این مجموعه را به عنوان بخشی از مبارزه خود برای آزادی، احترام به کرامت و زیبایی زندگی، و نیز آزادی بیان در هنر قرار داده است. لیدا سعی‌ کرده لطافتی را در جهان نشان بدهد که تحت سلطه قدرت جنگ سرکوب شده است.
لیدا در ایران در سال ۱۹۷۷ به دنیا آمد و دوران کودکی خود را در رژیم تازه شکل گرفته و جنگ تجربه کرد. شرایط ظالمانه اعمال شده توسط دولت و خشونت جنگ تاثیر قوی بر روی او گذاشتند، شور و شوق قوی موجب خلق آثار در او شد. علاقه او به هنر در سن ۳ سالگی آغاز و او ایران را در سال ۱۹۹۱ ترک کرد و در سن ۱۹ سالگی در مدرسه هنر تحت قیمومت نقاش شناخته شده مالتی آنتونی Calleja قرار گرفت. وی همچنین دارای مدرک تحصیلی‌ در روابط بین المللی است.

منبع: وب سایت مشاهیر ایرانی‌

لیدا شرافتمند و نقاشی اهدایی او به ندا آقا سلطان و الهام از زن برای خلق آثار Source: Sepidedam.Org

http://adf.ly/1587888/whostheadmin

No comments:

Post a Comment